نگرانی بیل گیتس از ارزهای دیجیتالی

نگرانی بیل گیتس از ارزهای دیجیتالی


بیل گیتس، مدیر عامل سابق شرکت مایکروسافت، به تازگی گفته است که ارزهای دیجیتالی بیشتر از آنکه سبب انقلاب مالی شود به راهکاری برای جرایم، تروریسم و معمامله مواد مخدر تبدیل شده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

طی یک کنفرانس از Reddit، آقای بیل گیتس اشاره داشته است که ارزهای دیجیتالی واقعا بد است! به نظر وی ارزهای دیجتیالی یک تکنولوژی نادر است و عمدتا سبب ایجاد راهکاری برای کسانی شده که قصد دارند تا معاملات مالی خود را از دولت پنهان نگه دارند.

همچنین وی افزوده است که ویژگی اصلی ارزهای دیجیتالی ناشناس بودن آنها است و این اصلا خوب نیست. در حال حاضر بسیاری معمالات اسلحه و مواد مخدر به وسلیه بیت کوین که برای مجرمان بسیار پرطرفدار است صورت می‌گیرد و به علت ویژگی اصلی این ارزها، برخی از مقامات و مسئولان توانایی جلوگیری و دسترسی مستقیمی بر این موضع ندارند و این تنها بخشی از این مشکل است.

بیل گیتس علاوه بر این معتقد است که توانایی دولت بر امور و معاملات مالی که می‌توانند سبب جلوگیری از پولشویی و فرار از مالیات شود کاملا نکته مثبتی است. در بخشی دیگر آقای بیل گیتس شرکت کردن در ICO (فروش اولیه سکه) ها را بسیار خطرناک و پرریسک می‌داند. بد نیست در کنار این مطلب بد نیست یادآوری کرد که  46 درصد از ICOهای مربوط به سال 2017 با شکست مواجه شدند که علاوه بر این برخی نیز کاملا جهت کلاهبرداری برنامه ریزی شده بودند.

 

منبع: Guru3D

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید