پایان عمر پردازنده‌های Kaby Lake (نسل هفتم) کمپانی اینتل اعلام شد!

پایان عمر پردازنده‌های Kaby Lake (نسل هفتم) کمپانی اینتل اعلام شد!


به تازگی کمپانی اینتل طی یک اعلان در رابطه با پردازنده‌های خود، پایان عمر پردازنده‌های (EOL) نسل هفتم خود را اعلام کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Kaby Lake اینتل

پیشتر شرکت اینتل به صورت رسمی تصمیم گرفت تا به تولید سری دوم پردازنده‌های 14 نانومتری خود را خاتمه دهد. پردازنده‌های 14 نانومتری سری اول و دوم اینتل شامل Sky Lake و Kaby Lake بودند که از نظر IPC پیشرفت قابل توجهی را نداشتند. همچنین تعداد هسته‌های پردازشی در پردازنده‌های 14 نانومتری قبلی اینتل در مدل پرچمدار تنها برابر با 4 هسته و 8 رشته پردازشی بود. از سوی دیگر، پردازنده‌های RYZEN که تقریبا با نسل هفتم پردازشگرهای اینتل معرفی و عرضه شدند، به نسبت دو برابر هسته پردازشی بیشتر داشتند. در برابر تعداد هسته‌های پردازشی بیشتر پردازنده‌های AMD، سرعت فرکانس، کارایی پردازنده در حالت تک هسته و کارایی کنترل کننده حافظه برای اینتل نقطه قوت سیلیکون‌های رده Kaby Lake را در برابر محصولات رقیب تشکیل دادند.

حال که EOL نسل هفتم پردازنده های مرکزی در یکی اعلانات اینتل مشاهده شد، از این پس هیچ کدام از پردازنده‌های این نسل عم از سری دسکتاپ و دستگاه‌های قابل حمل دیگر تولید نخواهند شد. افزون بر این، اینتل اعلام کرده است که سفارشات سری Kaby Lake را تا زمانی مشخص (24 آوریل سال 2020) خواهد پذیرفت و در اوایل ماه میلادی اکتبر تحویل داده خواهد شد.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید