پتنت جدید مایکروسافت دستگاهی ترکیبی با قابلیت انعطاف را نشان می‌دهد

پتنت جدید مایکروسافت دستگاهی ترکیبی با قابلیت انعطاف را نشان می‌دهد


اگر به بهره‌وری و مولد بودن یک دستگاه اهمیت می‌دهید حتما به خوبی از نقش صفحه کلید حرفه‌ای و کاربردی آگاهی دارید. در پتنت منتشر شده در روز گذشته، می توان سرفیس فون مایکروسافت را مشاهده کرد که نیمی از صفحه نمایش آن به یک صفحه کلید تمام لمسی تبدیل شده است. در واقع با این قابلیت، دستگاه مذکور از یک تبلت یا گوشی موبایل به یک لپ‌تاپی کاربردی بدل خواهد شد.

پتنت

اما امروز در پتنتی جدید شاهد هستیم که مایکروسافت شیوه‌ای جدید برای ارائه یک دستگاه 2 در 1 را معرفی می‌کند. این پتنت یک تبلت با قابلیت انعطاف را نشان می‌دهد که قسمت جلویی را صفحه نمایشی انعطاف‌پذیر به طور کامل پوشش داده است. یک رابط اتصال مخصوص داک در قسمت لولای دستگاه وجود دارد که در حالت افقی یا Landscape به منظور اتصال یک صفحه کلید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب دستگاه از یک تبلت تمام لمسی به یک لپ‌تاپ با بهره‌وری بالاتر تبدیل می‌شود.

پتنت

چنین دستگاهی علاوه بر ارائه قابلیت‌های موبایل و حمل آسان، در شرایطی که پشت میز قرار گرفته و آزادی عمل و بهره‌وری بالا مدنظرتان است، به یک لپ‌تاپ کامل تبدیل شده و به لطف صفحه نمایش مناسب، شما را از اتصال یک نمایشگر مجزا نیز بی‌نیاز خواهد کرد.

پتنت

این پتنت در تاریخ 31 آگوست سال 2016 به ثبت رسیده و جالب می‌شود اگر نسخه‌ای از لولای انعطاف‌پذیری که احتمالا در سرفیس بوک استفاده خواهد شد را در این پتنت نیز ببینیم. مزیت استفاده از چنین لولایی بدون شک قابلیت چرخش با زاویه عریض است که صفحه نمایش‌های قابل انعطاف کنونی را از آسیب دیدن محافظت خواهد نمود.

این پتنت جدید به نظر برای تبلت‌های بزرگتر مناسب‌تر است تا گوشی‌های هوشمندی که این روزها در جیب شلوارمان قرار می‌دهیم. باید ببینیم بالاخره ایده‌پردازی‌های مایکروسافت برای تولید دستگاهی کاملا نوآورانه از کجا سر در می‌آورد.

منبع: mspoweruser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید