پردازنده‌های اینتل ارزان می‌شوند

پردازنده‌های اینتل ارزان می‌شوند


بنا بر آخرین اخبار حوزه سخت افزارهای دیجیتال، کمپانی اینتل قیمت تمام شده پردازنده‌های خوذ را کاهش خواهد داد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

قیمت پردازنده‌های اینتل

شرکت اینتل در حال حاضر رقابت جدی را با کمپانی AMD دارد؛ عرضه پردازنده‌های RYZEN 3000 رقابتی جدی میان این سری و سری Core i اینتل بوجود آورده است. با این حال، قیمت تمام شده کمتر در کنار کارایی بیشتر و فناوری‌های جدید همراه با پلتفرم تازه مسبب این شده تا مصرف کنندگان این نسل به پردازنده‌های نسل هشتم و نهم اینتل ترجیح دهند. اگر این رقابت با شرایط فعلی پیش برود اینتل سهم قابل توجهی از بازار پردازنده‌های رده دسکتاپ را از دست خواهد داد. در این حال برخی منابع بر این معتقدند که اینتل بزودی کاهش قیمت 15 درصدی را برای نسل هشتم و نسل نهم از پردازنده‌های خود اعمل می‌کند.

همانطور که می‌دانیم اینتل در آینده نه چندان دور نسل جدید از پردازنده‌های خود را با نام ice Lake روانه بازار خواهد کرد. پردازنده‌های مذکور به احتمال قوی می‌توانند برگ برنده بعدی این کمپانی باشد، اما زمان معرفی و عرضه آن، این RYZEN 3000 است که قیمت در برابر کارایی بالا فروش بیشتری خواهد داشت. طبق گزارش دیجی‌تایمز کمپانی اینتل بزودی کاهش قیمت اشاره شده رو اعمال می‌کند و افزون بر آن تبلیغات خود را افزایش خواهد داد. بسته‌های نرم افزاری و کارایی مناسب و بیشتر بهینه بودن برخی بازی‌ها با پردازنده‌ ممکن است استراتژی بعدی این شرکت در رقابت با نسل RYZEN 3000 باشد.

براساس این منابع، قیمت پردازنده های هسته نسل نهم اینتل ممکن‌است حداقل 10 درصد و حداکثر 15 درصد کاهش یابد که در نتیجه آن افت قیمت 25 الی 75 دلار برای پردازنده‌هایی مانند مدل Core i9-9900K و Core i7-9700K مشاهده خواهد شد.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید