پردازنده‌های Coffee Lake بر روی مادربردهای سری 100 و 200 بر خلاف گفته اینتل کاملا سازگارند!

پردازنده‌های Coffee Lake بر روی مادربردهای سری 100 و 200 بر خلاف گفته اینتل کاملا سازگارند!


اگر به فکر تهیه یک سیستم مبتنی بر پردازنده‌های سری Coffee Lake اینتل باشید، بنا بر مطلع بودن از ناسازگاری مادربردهای مبتنی بر چیپست سری 100 و 200 طبق گفته کمپانی اینتل به سراغ مادربردهای سری 300 خواهید رفت. این لزوم تهیه مادربردهای سری 300 از آنجایی است کمپانی اینتل اعلام کرد، پردازنده‌های Coffee Lake با مادربردهای قدیمی‌تر با سوکت پردازنده LGA 1151 سازگاری ندارند. اما آنچه که امروز مشخص شده است گویای یک ناسازگاری ساختگی است.

 

 

هر سه نسل از پردازنده‌های اخیر کمپانی اینتل از یک سوکت پردازنده مشترک LGA 1151 استفاده می‌کنند. با این حال کمپانی Intel اعلام کرده است که پردازنده‌های Coffee Lake به سبب هسته‌های پردازشی بیشتر با مادربردهای قدیمی‌تر (سری 200 و 100) سازگاری ندارند. اگر علت این است، این کمپانی تا به حال دلیلی برای ناسازگاری پردازنده‌های Core i3-8100 و Core i3-8350K ارائه نداده است. حال یک تیم موفق به راه‌اندازی این پردازنده‌ها بر روی مادربردهای سری 200 و 100 شده است.

در نتیجه این موفقیت به راه‌اندازی، ثابت شده است که درایور IGPU، یک میکروکد در پردازنده‌ها و برخی کدهای مربوط به BIOS سبب عدم سازگاری می‌شوند. حال اگر این مشکل را کنار بگذاریم، پردازنده‌های Coffee Lake علاوه بر سازگاری پایداری کامل را نیز طبق این منبع دارند. همچنین تیمی که موفق به دریافتن این موضوع شده است آموزشی را منتشر کرده است‌‎ که می‌توانید از این لینک آنرا مشاهده کنید.

  منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید