پشتیبانی از FreeSync برای کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا ممکن شد

پشتیبانی از FreeSync برای کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا ممکن شد


طبق آخرین اخبار از حوزه سخت افزارهای دیجیتال، پشتیبانی از FreeSync برای کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا ممکن شده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه ما باشید.

FreeSync

آخرین کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا مانند نسل پاسکال، مکسول یا دیگر نسل‌ها، همگی می‌توانند با قابلیت FreeSync سازگاری داشته باشند. به صورت کلی، دو فناوری برای رفع مشکل ناهماهنگی تصاویر رندر شده وجود دارد که FreeSync و G Sync است. هر دو فناوری نام برده به ترتیب برای کمپانی‌های AMD و انویدیا (NVIDIA) است. تولید کنندگان نمایشگرها نیز برای رفع مشکلات ناهماهنگی و شکستگی تصویر یکی از این دو قابلیت‌ها را با محصولات خود همراه می‌کنند که از میان این دو، G Sync که یک نوع تراشه سخت افزاری گران قیمت‌تر است، هزینه نمایشگرها را می‌تواند تا حد چشمگیری افزایش دهد. با این حال، اگر راهکاری برای استفاده از قابلیت FreeSync برای کارت‌های گرافیک انویدیا باشد، که اخیرا پیدا شده است، بخشی از هزینه هر مصرف کننده بخصوص گیمرها کاهش خواهد یافت.

به تازگی یکی از کاربران ردیت راهکاری را برای این موضوع یافته است. طبق اطلاعات بدست آمده، در صورتی که یک بازی در سطح خود از قابلیت تعویض پردازشگر گرافیکی رندرینگ برخوردار باشد، می‌توان از قابلیت FreeSync برای کارت‌های گرافیک انویدیا استفاده کرد. به گفته این فرد، کافی است تا ابتدا با یک پردازشگر گرافیکی کمپانی AMD وارد بازی شده و پس از شروع رندرینگ تصویر، در تنظیمات، پردازشگر خود را با یک کارت گرافیک مبتنی بر پردازشگر گرافیکی کمپانی انویدیا در همان لحظه تعویض کنید. پس از این، می‌توان از قابلیت FreeSync برای کارت‌های گرافیکی کمپانی انویدیا نیز استفاده کرد. همانطور که اشاره شد، انجام این کار نیازمند وجود قابلیت تعویض پردازشگر گرافیکی رندرینگ در سطح بازی است. از جمله بازی‌هایی که از این قابلیت برخوردار هستند می‌توان به Warcraft: Battle for Azeroth اشاره داشت؛ همچنین فردی که این موضوع را کشف کرده است، این عنوان را مثال زده است.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید