چگونه از طریق برچسب LCI ، تماس دستگاه آیفون با آب را تأیید کنیم؟

چگونه از طریق برچسب LCI ، تماس دستگاه آیفون با آب را تأیید کنیم؟


آیا قصد تهیه و خرید یک تلفن همراه آیفون دست دوم را در سر دارید؟ صرفه نظر از بررسی پارامترهای حائز اهمیت نظیر ویژگی‌های ظاهری، عملکرد صحیح، عدم وجود مشکل در صفحه نمایشگر، سخت‌افزارهای داخلی، بخش حافظه و …، آیا می‌دانستید که بروز آسیب به دستگاه از طریق بخار و آب نیز می‌تواند در کاهش طول عمر آن تأثیرگذار بوده و مشکلات گوناگونی را در آینده پدیدار سازد؟ این موضوع در قالب یکی از پر اهمیت‌ترین موارد موجود در هنگام تهیه و خرید نه تنها آیفون‌های کمپانی اپل، بلکه تمامی تلفن‌های همراه هوشمند به شمار می‌رود، اما خوشبختانه آگاهی از آن در مورد محصولات آیفون جهت جلوگیری از بروز ضرر و زیان‌های مالی در آینده میسر می‌باشد، اما چگونه؟

کمپانی اپل درزمینهٔ آگاهی از بروز آسیب به محصولات آیفون از طریق مایعات، برچسب یا به عبارتی دیگر نوارهای منحصر به فرد و ویژه‌ای تحت عنوان نشانگر تماس با مایع (Liquid Contact Indicator یا به اختصار LCI) را در ساختار دستگاه‌های خود مورد استفاده قرار داده است که در هنگام قرارگیری در معرض مؤلفه‌هایی نظیر آب یا بخار، با تغییر رنگ خود این مهم را به اطلاع فرد مصرف‌کننده می‌رساند. برچسب فوق در تمامی محصولات آیفون موجود بوده و گستردگی آن از نسخه اول دستگاه تا آیفون X را شامل شده است، اما موقعیت قرارگیری آن به دلیل ساختمان متفاوت محصولات دست‌خوش تغییر قرار گرفته و اندک تفاوتی را به خود دیده است.

LCI

موقعیت قرارگیری برچسب LCI در مدل‌های آیفون، آیفون 3G، آیفون 3GS، آیفون 4 و آیفون 4S یکسان بوده و در قسمت پایین دستگاه قابل مشاهده می‌باشد، اما این موضوع دیگر در مورد آیفون 5، آیفون 5C، آیفون 5S، آیفون 6، آیفون 6S، آیفون 7، آیفون 8 و آیفون X صادق نبوده و محل قرارگیری نشانگر به قسمت درونی جایگاه سیم کارت تغییر پیدا کرده است.

LCI

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، برچسب LCI درزمینهٔ آگاهی از تماس و قرار گرفتن دستگاه در معرض آب یا بخار تأثیرگذار بوده و می‌تواند به عنوان منبعی تقریباً قابل اطمینان مورد استفاده قرار گیرد، اما چگونه؟ در پاسخ باید گفت که آگاهی از این موضوع توسط رنگ نشانگر قابل انجام می‌باشد. نوار اشاره شده در حالت عادی اغلب به رنگ سفید یا نقره‌ای قابل مشاهده می‌باشد، اما هنگامی که دستگاه در معرض عوامل مخرب محیطی از جمله آب و یا بخار قرار گیرد، رنگ برچسب به قرمز تغییر پیدا می‎‌کند. شدت رنگ قابل مشاهده در ساختار نشانگر LCI بیانگر مدت زمان و همچنین شدت قرارگیری دستگاه در معرض پارامترهای آسیب‌زا بوده و هر اندازه که رنگ موجود قرمزتر باشد، دستگاه مدت زمانی بیشتری در معرض قرار گرفته است.

LCI

بروز آسیب به دستگاه توسط مایعات در کاهش عملکرد و همچنین طول عمر آن تأثیر مستقیمی را به خود اختصاص داده است. مراکز گارانتی و خدمات پس از فروش کمپانی اپل در هنگام دریافت دستگاه ابتدا به بررسی برچسب نشانگر LCI پرداخته و در صورت مشاهده تغییر رنگ در آن، دستگاه را از شرایط گارانتی خارج می‌دانند؛ بنابراین اولین نکته منفی در این موضوع را می‌توان به ابطال گارانتی تلفن همراه دانست. این مهم شاید در استفاده از دستگاه، حتی چندین ماه پس از خرید نمایانگر نشده و تلفن همراه با حداکثر توان خود به فعالیت بپردازد، اما بدون شک وجود مشکلاتی نهان در آن، در مقایسه با یک آیفون سالم و بدون آسیب غیرقابل انکار می‌باشد.

LCI

تغییر رنگ برچسب LCI می‌تواند توسط موارد مختلفی انجام پذیرد که از جمله اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به سقوط دستگاه به درون مایعات نظیر آب اشاره کرد. اگرچه نسخه‌هایی نظیر آیفون SE، آیفون 7، آیفون 7 پلاس، آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون ایکس در حالت کلی محصولاتی ضد آب در نظر گرفته می‌شوند، اما این موضوع در تغییر رنگ برچسب LCI تأثیرگذار نبوده و می‌تواند مشکلات گوناگونی را در آینده نمایان سازد (نظیر ابطال گارانتی). علاوه بر آن بر طبق گزارش‌های ارسالی از جانب برخی از مصرف‌کنندگان، امکان تغییر رنگ برچسب در مواردی نظیر استفاده از دستگاه در هنگام بارش باران، استحمام همراه با بخار، استخر، سونا، محیط‌های دارای بخار نظیر حمام، رطوبت محیطی و … امکان‌پذیر بوده و لذا پیشنهاد می‌شود تا استفاده از تلفن همراه در شرایط فوق انجام نپذیرد.

استفاده از برچسب LCI درزمینهٔ کسب چشم‌اندازی از سطح سلامتی دستگاه و نحوه استفاده از آن تأثیرگذار بوده و لذا پیشنهاد می‌شود تا در صورتی که قصد تهیه و خرید یک تلفن همراه هوشمند آیفون را در سر دارید، از بررسی نشانگر فوق غافل نشوید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید