چیپست TRX 40 با پردازنده‌های نسل اول و دوم Threadripper سازگاری ندارد

چیپست TRX 40 با پردازنده‌های نسل اول و دوم Threadripper سازگاری ندارد


به نقل از یک منبع آگاه، مادربردهای مبتنی بر چیپست TRX 40 شرکت AMD با پردازنده‌های نسل اول و دوم Threadripper سازگاری ندارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Threadripper

کمپانی AMD بزودی نسل جدیدی از پردازنده‌های بالا رده خود را عرضه خواهد کرد. این شرکت، طی دو نسل پردازنده‌های بالا رده مخصوص مصرف کنندگان خود را با نام Threadripper معرفی و عرضه کرده است؛ همچنین نسل سوم این سری نیز با نامگذاری Threadripper 3000 عرضه خواهند شد. افزون بر این اطلاعاتی نیز منتشر شد که پلتفرم این پردازنده‌های چیپست TRX 40 است.

نسل سوم پردازنده‌های بالا رده AMD بسته به مدل، حداقل 24 هسته پردازشی خواهند داشت؛ اما به نقل از یک منبع آگاه، مادربرد این پردازنده‌ها با نسل اول و دوم سری ترد ریپر سازگاری ندارد. با این حال، دارندگان مادربردهای X399 نیز نمی توانند از پردازنده‌های نسل سومی مذکور استفاده کنند. افزون بر این، دارندگان پردازنده‌های Threadripper 3000 می‌بایست یک مادربرد با چیپست TRX 40 تهیه کنند.

از طرفی دیگر پردازنده‌های اینتل با چیپست X299 عرضه می‌شوند و پردازنده‌های جدید نیز با همان پلتفرم سازگاری دارند و مصرف کنندگان را مجبور به تعویض و تهیه یک مادربرد جدید نمی‌کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که پردازنده‌های جدید AMD در تعداد هسته پیشرفت چشمگیری داشتند. با این حال پشتیبانی مادربردهای نسل قبلی از پردازنده‌هایی که تعداد هسته‌های آنها به 30 هسته نیز می‌رسد کمی بعید به نظر می‌رسد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید