چیپست TRX40 برای پردازنده‎‌های Threadripper 3000 تایید شد

چیپست TRX40 برای پردازنده‎‌های Threadripper 3000 تایید شد


اخیرا کمپانی MSI در بخشی از اطلاعات یک صفحه وب سایت رسمی خود، نام چیپست جدید کمپانی AMD را تایید کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

منابع فعال در حوزه اخبار سخت افزار چندین بار به سه چیپست و پلتفرم مادربردهای جدید تا به حال معرفی نشده اشاره کردند. نام این چیپست‌ها TRX40 ،WRX80 و TRX80 خواهد بود که پلتفرم نسل بعدی کمپانی AMD هستند.

پلتفرم‌های بعدی کمپانی AMD که تا به اینجا نام سه مورد از آنها افشا شده است در رده ایستگاه‌های کاری، توسعه سازی، تولید محتوا و مزارع رندرینگ عرضه خواهند شد. افزون بر این، پیشتر USB.org نیز اطلاعاتی در مورد چیپست‌های X570, TRX40, WRX80 و TRX 80 مبنی بروزرسانی آنها منتشر کرد. طبق اطلاعات موجود، چیپست TRX 40 و TRX 80 احتمال دارد تا در رده مصرف کنندگان و ایستگاه‌های کاری عرضه شوند که با تغییراتی مانند کنترل کننده حافظه چهار یا هشت کانال همراه هستند. پلتفرم‌های دیگر که بسته به مدل تا 64 هسته پردازشی و 128 رشته پردازشی خواهند داشت، و با نام WRX80 شناخته شدند، برای سری EPYC خواهند بود.

در یکی از صفحات رسمی کمپانی MSI نیز نام چیپست TRX 40 تایید شده است. این تایید به این صورت است که کمپانی مذکور یک مادربرد مبتنی بر همین چیپست را با نام Creator TRX40 در محصولات خود افزوده است. حال می‌توان گفت از میان پلتفرم‌های ذکر شده، دست کم TRX 40 در یک وب سایت رسمی از شرکای AMD  با تایید رسیده و  نام دیگر چیپست‌ها توسط منابع منتشر شدند.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید