کارت گرافیک MSI RTX 2080 Ti Lightning Z جلوی دوربین ها ظاهر شد

کارت گرافیک MSI RTX 2080 Ti Lightning Z جلوی دوربین ها ظاهر شد


اولین رونمایی از کارت RTX 2080 Ti Lightning Z در رویداد CES 2019 رخ داد. این کارت پر قدرت از 3 اتصال 8 پینی برای تأمین برق استفاده میکند و یک VRM نوزده فازی وظیفه برق رسانی به اجزا را بر عهده دارد.

 

 

بایوس دوگانه به کار رفته در کارت این امکان را میدهد کاربر بتواند کارت را با فرکانس اورکلاک شده کارخانه، یعنی 1770 مگاهرتز راه بیندازد. بایوس دوم نیز کارت را با فرکانس مرجع NVIDIA به کار میگیرد و توان مصرفی کارت را تا 350 وات محدود میکند. پورت هایی که روی این کارت به چشم میخورد شامل سه عدد DisplayPort، یک عدد HDMI و یک USB نوع C است که این USB برای VirtualLink استفاده خواهد شد.

کارت گرافیک و هیتسینک آن واقعا بزرگ هستند. 8 لوله موجود وظیفه دارند تا گرما را از تراشه و دیگر قسمت ها به هیتبسینک آلومینیومی انتقال دهند.

 

 

MSI از سه فن TORX برای خنک سازی هیتسینک استفاده کرده که دو تا از آنها از امکانات Phantom of Lighting بهره مند هستند و با نرم افزار Dragon Center میتوان آنها را کنترل کرد.

 

 

یک پنل OLED در کارت قرار دارد تا به وسیله آن بتوان سرعت، ولتاژ و حرارت کارت را در لحظه زیر نظر داشت، اما همین پنل نیز میتواند توسط کاربر شخصی سازی شود و آنگونه کاربر تمایل دارد، رنگ ها را نمایش دهد.

 

 

این کارت در سه ماهه اول سال جاری میلادی عرضه میشود و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

 

 

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید