کاهش قیمت پردازنده‌‎های اینتل در نیمه دوم سال جاری میلادی

کاهش قیمت پردازنده‌‎های اینتل در نیمه دوم سال جاری میلادی


بر طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب رسانه DigiTimes، کمپانی اینتل به‌منظور دفاع از جایگاه خود در بازار پردازنده‌های مرکزی رایانه‌های شخصی قصد کاهش قیمت برخی از تراشه‌های خود را در نیمه دوم سال جاری میلادی در سر دارد. آنچه که تاریخ نمایانگر آن است پیشینه کمپانی اینتل در قیمت‌گذاری محصولات خود و عدم ایجاد هیچ‌گونه تغییری در آن‌ها در حداقل دو سال گذشته است، اما به لطف کمپانی ای‌ام‌دی و بازگشت طوفانی این رقیب دیرینه به میدان رقابت، اکنون اینتل هیچ راهی را به جز کاهش قیمت محصولات در پیش روی خود ندیده است.

کاهش قیمت پردازنده‌‎های اینتل در نیمه دوم سال جاری میلادی

از جمله شوک برانگیزترین کاهش قیمت‌های انجام شده از جانب کمپانی اینتل به پردازنده‌های سری Cascade Lake-X و کاهش 50 درصدی قیمت آن‌ها درست اندکی پس از عرضه باز می‌گردد که از جمله مثال‌های موجود در این باره می‌توان به قیمت 979 دلاری سی‌پی‌یو Core i9-10980XE در مقایسه با جایگزین نسل پیشین آن با قیمت 1999 دلار اشاره کرد. این عمل درزمینهٔ رقابت با کمپانی ای‌ام‌دی، به‌خصوص پردازنده Ryzen 9 3950X که تعداد 16 هسته فیزیکی و 32 رشته پردازشی را با قیمت 750 دلار برای پلتفرم X570 به ارمغان آورده است انجام پذیرفته است.

اگرچه امید به کاهش همچنان بیشتر قیمت محصولات از جانب اینتل کمی دور از انتظار است، اما کمپانی ای‌ام‌دی در حال حاضر هنوز هم از دست برتر در حوزه پردازنده‌های مرکزی رده دسکتاپ و سرور برخوردار بوده و مشکلات بسیاری را برای اینتل ایجاد نموده است.

منبع: TomsHardware

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید