کشف مشکل امنیتی برای پردازنده‌های AMD همراه با کمی چاشنی بزرگنمایی!

کشف مشکل امنیتی برای پردازنده‌های AMD همراه با کمی چاشنی بزرگنمایی!


امروز محققان یک موسسه امنیتی به نام CTS-Labs، مشکلات امنیتی را برای پردازنده‌های کمپانی AMD کشف کردند. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

موسسه امنیتی CTS-Labs در کشور اسرائیل، وجود 13 مشکل امنیتی در پردازنده‌های کمپانی AMD را کشف کرده است. طبق اعلام این موضوع، مشکلات یافته شده می‌توانند همانند آسیب پذیری‌های Meltdown و Spectre موجب بروز مشکل شوند. همچنین افزوده شده است، این مشکل امنیتی در پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen یافته شده است که در چهار دسته RYZENFALL ،MasterKey ،Fallout و Chimera تقسیم می‌شوند. از سوی دیگر، کمپانی AMD در حال حاضر بر روی این موضوع در حال تحقیق است و تا حالا راه حلی برای این موضوع ارائه نشده است.

شرح خلاصه‌ای بر کشف این موضوع به یک طرف، یکی از نویسندگان وب‌سایت Guru3D نوشتاری جالب را در این مورد منتشر کرده است. طبق گفته این نویسنده طی پرداخت مبلغی از سوی محققان این موضوع، مشکلات کشف شده در یک رسانه بزرگ به نام Businesswire با قالب ریپورتاژ منتشر شده است.

چنین عملی برخلاف طبق معمول صورت گرفته است که می‌توان گفت کمی نیز جنبه بزرگنمایی حس می‌شود. همچنین این نویسنده بر مبنای مدارک موجود اشاره داشته است، مشکلات ذکر شده جهت دسترسی به سیستم و اطلاعات موجود نیازمند به دسترسی از سوی سرپرست اصلی سیستم است. بنا بر این، می‌توان گفت این موضوع کمی با جنبه بزرگنمایی همراه است که این موسسه وب‌سایتی با نام AMDFlaws را نیز راه‌اندازی کرده و یا حداقل می‌توان گفت، بر خلاف ادعای این موسسه مشکلات کشف شده از نظر مخرب بودن در سطح Meltdown و Spectre نیستند.

منابع: Guru3D | TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید