کمپانی اینتل در حال کار بر روی سیستم ناک Phantom Canyon می‌باشد

کمپانی اینتل در حال کار بر روی سیستم ناک Phantom Canyon می‌باشد


بر طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، کمپانی اینتل در حال کار بر روی سیستم NUC نسل آینده و رده گیمینگ خود تحت اسم رمز Phantom Canyon می‌باشد. دستگاه فوق که برای عرضه زمانی در سال 2020 تا 2021 در نظر گرفته شده است بر پایه واحد پردازنده مرکزی 10 نانومتر پلاس Tiger Lake توسعه پیدا کرده و ویژگی‌های منحصر به فردی همچون پشتیبانی از نسل چهارم فناوری PCIe را نیز با خود به ارمغان خواهد آورد. جزئیات اطلاعات فوق در اسلاید ارائه شده به‌صورت رسمی توسط کمپانی اینتل که اخیراً در سطح اینترنت درز پیدا کرده است مشاهده شده و لذا احتمال صحت و درستی آن مورد انتظار است.

اطلاعات مشاهده شده در اسلاید بیان داشته‌اند که کمپانی اینتل قصد دارد تا در پاییز سال 2019 میلادی سیستم NUC گیمینگ فعلی خود (Hades Canyon) را با محصول دیگری تحت عنوان Ghost Canyon جایگزین کرده و سپس دستگاه Phantom Canyon را زمانی در اواخر سال 2020 و یا اوایل سال 2021 میلادی روانه بازار نماید. رایانه شخصی کوچک دره ارواح از یک واحد پردازنده مرکزی Core i9-9980HK در بطن خود بهره برده و بر مبنای سخت‌افزار کارت گرافیک مجزا در حال طراحی و توسعه می‌باشد.

Phantom Canyon

رایانه شخصی کوچک Phantom Canyon یک واحد پردازنده مرکزی Tiger Lake U کمپانی اینتل را در بطن خود جای داده است. پردازشگر فوق با فناوری ساخت +10nm، توان طراحی حرارتی 28 وات و تراشه شتاب‌دهنده گرافیکی Gen 12 (توسعه یافته بر مبنای معماری Xe) در نوع خود انتخاب مناسب و قدرتمندی جهت استفاده در ساختار یک سیستم ناک به شمار می‌رود. علاوه بر آن پشتیبانی از فناوری PCI-Express 4.0 نیز از جمله دیگر مزیت‌های به ارمغان آورده شده توسط سیستم محسوب می‌شود. اگرچه پردازنده مرکزی به کار رفته در طراحی محصول از پردازشگر گرافیکی مجتمع برخوردار است، اما کمپانی اینتل قصد دارد تا مدل‌های مختلف دستگاه را با شتاب‌دهنده‌ای مجزا در محدوده کارت‌های گرافیک GTX 1660 Ti و RTX 2060 روانه بازار نماید.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید