یک تیم غواصی، آیفون ایکس را سالم از زیر آب بیرون کشیدند!

یک تیم غواصی، آیفون ایکس را سالم از زیر آب بیرون کشیدند!


در سال‌های اخیر، اپل تغییرات گسترده‌ای را در گوشی‌های آیفون خود اعمال کرد و بعد از مدت‌ها سرانجام قابلیت مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار را به کاربران ارایه نمود. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد از گوشی خود حتی در هنگام شنا کردن و یا در استخر و محیط‌های خیس نیز استفاده کنند. اگرچه این ویژگی شاید در استفاده روزمره چندان به چشم نیاید، اما زمانی که گوشی شما در یک بارندگی شدید، سقوط در آب جوب یا استخر، جان سالم به در ببرد، بی‌تردید مجهز بودن گوشی به این ویژگی بهتر از مجهز نبودن به آن است!

براساس گزارشی جدید، یک تیم غواصی انگلیسی در حال اکتشافات خود در زیر آب، یک عدد گوشی آیفون ایکس را به صورت سالم و روشن از کف دریاچه بیرون کشیدند. بدون شک این گوشی چند روزی در کف دریاچه قرار گرفته بوده و هر عقل سالمی می‌گوید آب به درون آن نفوذ کرده و طبیعتا از کار افتاده باشد، اما در کمال تعجب این اتفاق نیفتاده است!

آیفون ایکس

به گفته غواصان، آیفون ایکس پیدا شده در وضعیت کاملا سالم قرار داشت و در واقع صفحه نمایش آن روشن شد تا نشان دهد صاحب گوشی یک تماس از سوی پدربزرگش داشته است. آنتونی هنستوک، غواصی که این گوشی آیفون را پیدا کرد، در این خصوص گفته است:

ما برای غواصی در این دریاچه تقریبا یک نقشه از پیش مشخص شده داریم، اما امروز من کمی از مسیر مشخص شده خارج شدم و زمانی که به کف دریاچه رسیدم، این گوشی را لمس کردم. گوشی را برداشتم و دکمه کناری آن را فشار دادم تا روشن شود. صفحه نمایش گوشی روشن شد و تماس از دست رفته از سوی پدربزرگ مالک گوشی را به من نشان داد.

این آیفون ایکس در واقع متعلق به برد بییچ، یکی از کارکنان شاغل در اطراف دریاچه است که چند روز پیش به صورت ناخواسته گوشی‌اش در دریاچه افتاد. به گفته بییچ، این کشف غواصان باعث شد تا 800 پوند صرفه‌جویی شود.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید