Jamboardجلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!

Jamboardجلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!


دنیای سخت‌افزارهای کامپیوتری و دستگاه‌های دیجیتال پیوسته رو به پیشرفت بوده و حوزه کسب و کار و محیط‌های آموزشی همچون کلاس‌های درس و … نیز از این قاعده مستثنی نمانده‌اند. با Jamboard ، جدیدترین تلاش گوگل جهت ورود به دنیای تخته‌های وایت برد و رقابت مستقیم با Surface Hub کمپانی مایکروسافت آشنا شوید. طراحی منحصر به فرد و ساختار ویژه دستگاه مذکور در جذب نظر مخاطبان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد، اما آیا قیمت در نظر گرفته شده عاملی بر کاهش طیف گرایش به سمت و سوی آن می‌باشد؟

جلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!

دستگاه Jamboard یک کیوسک ابری (مبتنی بر کلود (Cloud)) به شمار می‌رود که به‌صورت کاملاً اختصاصی برای استفاده در اتاق‌های کنفرانس به‌منظور سهولت در همکاری و تشریک مساعی در ملاقات گوناگون طراحی و توسعه پیدا کرده است. دستگاه فوق در حالت کلی یک نمایشگر هوشمند به شمار می‌رود که با پشتیبانی خود از قابلیت‌های منحصر به فرد، می‌تواند به ایفای نقش در قالب یک تخته وایت برد معمولی نیز پرداخته، اما مزیت‌های سیستم‌های دیجیتال را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهد. طراحی تخته وایت برد Jamboard با هدف به‌کارگیری در حوزه‌های کراس پلتفرم انجام پذیرفته و به‌عنوان عضوی از خانواده G Suite کمپانی گوگل تحت معرفی عمومی قرار گرفته است. تاریخ عرضه نسخه اولیه این محصول به ماه مه سال 2017 میلادی بازگشته و همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، تلاش کمپانی گوگل جهت ورود به دنیای تخته‌های وایت برد هوشمند و دیجیتال و طرح رقابت با مایکروسافت به شمار می‌رود.

دستگاه Jamboard در حالت کلی یک نمایشگر 55 اینچ با وضوح تصویر 4K به شمار می‌رود که قابلیت پشتیبانی از تعداد 16 نقطه لمس متمایز از یکدیگر را دارا می‌باشد. برخورداری از قابلیت اتصال به فناوری بیسیم وای فای، یک دوربین وب‌کم فول اچ‌دی، درگاه خروجی تصویر HDMI، دو پورت ورودی USB-C و میکرو USB و تعداد دو قلم دیجیتال در افزایش انعطاف‌پذیری نمایشگر منحصر به فرد فوق تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده‌اند. قابلیت تشخیص دستخط و اشکال گوناگون از جمله دیگر قابلیت‌های Jamboard به شمار می‌روند.

جلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!

بخش نرم‌افزاری تخته Jamboard کمپانی گوگل بر مبنای نسخه‌ای ویژه و سفارشی از سیستم‌عامل آندروید انجام پذیرفته است تا بستری یکپارچه جهت دسترسی به‌تمامی نرم‌افزارها، ابزارها و سرویس‌های G Suite را به ارمغان آورد. استفاده از نمایشگر هوشمند مورد بحث می‌تواند توسط پایه متحرک (حرکت بر روی زمین) و یا پایه‌های ثابت (نصب بر روی دیوار) انجام پذیرد. تخته Jamboard قادر است تا یک Jam (عنوان در نظر گرفته شده از جانب گوگل جهت تشکیل جلسات همکاری) را در چند ثانیه ایجاد کرده، تعداد 20 فریم (صفحه) را بر هر جم در نظر گرفته و امکان اشتراک بلادرنگ جلسات با 50 شخص و یا اتاق مختلف را به‌صورت هم‌زمان فراهم آورد. امکان میزبانی جلسات ملاقات ویدئویی و محتویات به نمایش در آمده بر روی تخته وایت برد به شرکت‌کنندگان نیز از جمله دیگر قابلیت‌های کاربردی نمایشگر هوشمند فوق به شمار می‌رود.

تخته وایت برد یا به عبارتی دیگر نمایشگر هوشمند Jamboard کمپانی گوگل در حال حاضر از قیمتی معادل 4999 دلار در ایالات‌متحده آمریکا برخوردار می‌باشد. مطمئناً قیمت این محصول در صورت ورود به کشورهای دیگر، به‌خصوص ایران با افزایش نجومی همراه شده و به هیچ عنوان برای استفاده شخصی مناسب به شمار نمی‌رود. علاوه بر قیمت نمایشگر، پرداخت سالیانه 600 دلار جهت بهره‌مندی از قابلیت‌های مدیریت و پشتیبانی نیز لازم و ضروری می‌باشد.

جلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!

همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، نمایشگر Jambaord نسخه ویژه‌ای از سیستم‌عامل آندروید را جهت پشتیبانی کامل از سرویس‌های G Suite کمپانی گوگل به ارمغان آورده است، اما این موضوع تابع پرداخت مبلغی جهت تهیه و خرید اشتراک بوده و بهره‌مندی از خدمات G Suite به‌صورت رایگان امکان‌پذیر نمی‌باشد. در حال حاضر پلن‌های متنوعی از سرویس اشاره شده در حالات Basic ،Business ،Enterprise ،G Suite for Education و G Suite Enterprise for Education در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است که هزینه تهیه و خرید آن‌ها با توجه به امکانات به ارمغان آورده شده و ویژگی‌های قابل پشتیبانی متفاوت است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، ترکیب قیمت اصلی نمایشگر، مبلغ 600 دلار سالیانه و اشتراک سرویس G Suite نمایانگر آن است که این محصول برای استفاده شخصی در نظر گرفته نشده و طراحی آن به‌صورت کاملاً اختصاصی برای حوزه کسب و کارهای مختلف و کارهای گروهی انجام پذیرفته است. البته باید خاطر نشان کرد که نرم‌افزار Jamboard هم‌اکنون در دسترس همگان قرار گرفته و امکان نصب آن بر روی تبلت، تلفن همراه هوشمند و نسخه مبتنی بر وب (دسترسی توسط نرم‌افزار مرورگر) امکان‌پذیر است، اما بهره‌مندی از تجربه کامل و جامع محصول تابع تهیه و خرید نمایشگر می‌باشد.

جلسات کنفرانس خود را با نمایشگر Jamboard کمپانی گوگل هوشمند کنید!

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید